Rekreační zařízení Chroboly

01 Identifikační číslo:

0110-001

02 Kód:

--- neuvedeno ---

03 Pojmenování (název) životní situace:

Rekreační zařízení Městské části Praha 16 v Chrobolech

04 Základní informace k životní situaci:

Rekreační zařízení Městské části Praha 16 v Chrobolech se nalézá v malé obci Chroboly, ležící v šumavském podhůří v nadmořské výšce 758 m n. m. na cestě mezi Prachaticemi (9 km) a Českým Krumlovem (28 km). První písemná zmínka o ní pochází z roku 1317. Obec má dnes dobré silniční a železniční spojení nejen do bývalého okresního města Prachatice, ale také do Volar, vstupní brány do Národního parku Šumava.
V objektu jsou čtyři pokoje (2 čtyřlůžkové, 1 třílůžkový a 1 dvojlůžkový), společné sociální zařízení, kuchyň a společenská místnost s televizí a wi-fi, která slouží i jako jídelna.
Maximální kapacita je 13 osob.

05 Kdo je oprávněn v této věci jednat (podat žádost apod.):

Pobyt v Rekreačním zařízení Městské části Praha 16 v Chrobolech může objednat osoba starší 18 let.

06 Jaké jsou podmínky a postup pro řešení životní situace:

V Rekreačním zařízení Městské části Praha 16 v Chrobolech mohou strávit rodinnou dovolenou nejen občané Radotína, ale i široká veřejnost v průběhu celého roku.

07 Jakým způsobem zahájit řešení životní situace:

Stanovte si termín, ve kterém si přejete pobyt v Rekreačním zařízení Městské části Praha 16 rezervovat. Termín si, prosím, ověřte dotazem zaslaným prostřednictvím e-mailu: kancelar@praha16.eu, telefonicky na čísle 234 128 202 nebo osobně: náměstí Osvoboditelů 21/2a, Praha-Radotín (kancelář č. 18 v patře budovy), kontaktní osobou je Bc. Petra Mrázková. Další postup záleží na konkrétní dohodě.

08 Na které instituci životní situaci řešit:

Úřad městské části Praha 16, Personální úsek Kanceláře úřadu, náměstí Osvoboditelů 21/2a, Praha-Radotín (kancelář č. 18 v patře budovy).

09 Kde, s kým a kdy životní situaci řešit:

Obraťte se na Úřad městské části Praha 16, Personální úsek Kanceláře úřadu, náměstí Osvoboditelů 21/2a, Praha-Radotín (kancelář č. 18 v patře budovy), kontaktní osobou je Bc. Petra Mrázková.

10 Jaké doklady je nutné mít s sebou:

Průkaz totožnosti.

11 Jaké jsou potřebné formuláře a kde jsou k dispozici:

Smlouva o ubytování, kterou na základě Vámi poskytnutých údajů navrhuje zprostředkovatel (tj. Úřad městské části Praha 16).

12 Jaké jsou poplatky a jak je lze uhradit:

Cena je 440 Kč za osobu a den. Pobyt je možný po předchozí dohodě i s malým psem (100 Kč za den). Poplatek za pronájem celého objektu (bez ohledu na počet obsazených lůžek, nejvýše však do kapacity objektu, tj. 13 osob) činí 3300 Kč za jeden den. V hlavní sezoně (15. června až 30. září) bude účtován příplatek za neobsazené lůžko v pokoji ve výši 50 % základní sazby. Uvedené ceny zahrnují DPH. 
Poplatek z pobytu (poplatek obce Chroboly – 3 Kč za osobu a den) není součástí ceny a platí se přímo na místě.
Poplatek (nejméně ve výši vykalkulovaného stornovacího poplatku za případně zrušený pobyt nebo jeho část) se hradí při uzavření smlouvy o ubytování. Celková cena za pobyt je splatná před nástupem ubytování. Platbu objednatel hradí v hotovosti nebo prostřednictvím platební karty v pokladně Úřadu městské části Praha 16, náměstí Osvoboditelů 21/2a, Praha-Radotín (kancelář č. 1 v přízemí budovy), dle dohody případně bezhotovostním převodem.

13 Jaké jsou lhůty pro vyřízení:

Rezervace pobytů se stává oboustranně závaznou až po uzavření smlouvy o ubytování a složení zálohy nejméně ve výši vykalkulovaného stornovacího poplatku za případně zrušený pobyt nebo jeho část.

14 Kteří jsou další účastníci (dotčení) řešení životní situace:

Další účastníci nejsou stanoveni.

15 Jaké další činnosti jsou po žadateli požadovány:

Další činnosti nejsou stanoveny.

16 Elektronická služba, kterou lze využít:

17 Podle kterého právního předpisu se postupuje:

Právní předpisy nejsou stanoveny.

18 Jaké jsou související předpisy:

19 Jaké jsou opravné prostředky a jak se uplatňují:

Opravné prostředky nejsou stanoveny.

20 Jaké sankce mohou být uplatněny v případě nedodržení povinností:

S účinností od 1. ledna 2023 byly stanoveny stornovací poplatky za zrušení sjednaného pobytu v Rekreačním zařízení Městské části Praha 16 v Chrobolech následovně:

a) při ubytování jednotlivých osob (účtuje se poplatek ve výši 440 Kč za osobu a den) činí jednorázový stornovací poplatek 150 Kč za osobu a zrušený den pobytu, nejméně však v ceně pobytu za osobu a jeden den,

b) při pronájmu celého objektu (schválený poplatek 3300 Kč za jeden den) bude objednateli při úplném nebo částečném zrušení objednaných služeb vyúčtován stornovací poplatek ve výši:

  • 10 % ze sjednané ceny rušených služeb v době od 30 a více dnů před sjednaným nástupem do zařízení, nejméně však 1500 Kč,
  • 30 % ze sjednané ceny rušených služeb, pokud dojde k jejich zrušení v době od 29 do 10 dnů před sjednaným nástupem do zařízení, nejméně však 2500 Kč,
  • 50 % ze sjednané ceny rušených služeb, dojde-li k jejich zrušení v době od 9 do 0 dnů před sjednaným nástupem do zařízení, nejméně však 3000 Kč.
Dojde-li ke sjednání ubytování v době kratší než 30 dnů před sjednaným nástupem do zařízení, platí stejné stornovací podmínky jako v předchozích bodech.

21 Nejčastější dotazy:

--- neuvedeno ---

22 Další informace:

Můžete se obrátit na Úřad městské části Praha 16, Personální úsek Kanceláře úřadu, náměstí Osvoboditelů 21/2a, Praha-Radotín (kancelář č. 18 v patře budovy), kontaktní osobou je Bc. Petra Mrázková

23 Informace o popisovaném postupu (o řešení životní situace) je možné získat také z jiných zdrojů nebo v jiné formě:

24 Související životní situace a návody, jak je řešit:

Související životní situace nejsou stanoveny.

25 Za správnost popisu odpovídá útvar:

26 Kontaktní osoba:

27 Popis je zpracován podle právního stavu ke dni:

01.01.2023

28 Popis byl naposledy aktualizován:

16.12.2022

29 Datum konce platnosti popisu:

Konec platnosti popisu není stanoven.

30 Případná upřesnění a poznámky k řešení životní situace:

--- neuvedeno ---