Slovo starosty

Vážení spoluobčané,

Slovo starosty
druhá vlna koronaviru se rychle rozšířila a epidemie je najednou téměř všude kolem nás. Vláda v létě zaspala a tuto závažnou situaci bohužel podcenila. Premiér se chlubil, jak jeho kabinet vše zvládá nejlíp na světě, a tato arogance se nám vrátila jako bumerang. Bohužel, volební průzkumy byly pro něj důležitější. Kvůli krajským volbám a stavu preferencí své strany odsouval důležitá opatření tak dlouho, až epidemie přerostla v obrovský problém.

Na radotínské radnici opět pravidelně probíhají jednání krizového štábu, tentokrát však distančním způsobem. Byli jsme nuceni uzavřít základní školu, pozastavit provoz sportovní haly, bazénu i knihovny, zrušit program kina i střediska Koruna a přišla řada dalších omezení. Tímto jsme se ocitli v podstatně těžší situaci než na jaře. I přesto je však zapotřebí nepropadat panice a nežít jen zprávami o vývoji epidemie. Máme před sebou poslední zhruba měsíc do otevření nového podjezdu u Horymírova náměstí. Dopravní situace se s jeho otevřením vylepší, ale budou následovat další nové dopravně koncepční úpravy.

Pod parkem na náměstí Osvoboditelů se již chystá rekonstrukce světelné křižovatky, která zjednoduší průjezd a tuto lokalitu propojí s chystaným Centrem Radotín.

Celý projekt nového středu naší městské části se opět více přiblíží ke své realizaci. Důležitým krokem, na který jsme dlouhá léta čekali, byla změna územního plánu. V září díky posvěcení pražského zastupitelstva konečně proběhla a my nyní finalizujeme podobu Centra Radotín. A o tom všem vás budeme informovat.

Váš Karel Hanzlík
starosta Městské části Praha 16 (Radotín)

Zveřejněno: 29.10.2020 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 775 x
Vytisknout