Slovo starosty

Vážení spoluobčané,

Slovo starosty
v říjnu otevíráme nové kulturně-komunitní centrum a čekají nás důležité volby do Poslanecké sněmovny. To jsou dvě témata pro můj dnešní úvodník. 

Kulturně-komunitní centrum Koruna pomůže Radotínu v sociální oblasti. V dnešní době sociálních sítí, kde dochází k rozdělování společnosti napříč tématy, je důležité lidi spojovat. To bude jeden z hlavních úkolů našeho nového centra.

Chceme, aby se lidé více setkávali, diskutovali, a proto také pořádáme pravidelné akce typu Havelské posvícení nebo burčákobraní. Právě zářijové Královské burčákobraní navštívilo více než dva tisíce lidí, což je podle mého názoru jasným důkazem zájmu radotínských obyvatel o společenský život. Ještě pravidelnější sousedské kontakty napříč generacemi nabídne nové kulturně-komunitní centrum.

Navíc se nám do unikátního projektu, spojujícího čtyři různé dotace, podařilo zapojit také rozšíření prostorů pro základní uměleckou školu a novou služebnu Policie ČR. Děti docházející do „zušky“ se mohou těšit na opravdu krásné a nadstandardní sály pro výuku tance a koncertování. Přítomnost policie, jež se přemístí z problematicky vzdálené služebny ve Výpadové ulice, zase zvýší bezpečnost v centru Radotína.

Na závěr chci všem připomenout volby do Poslanecké sněmovny, které se konají 8. a 9. října. Přijďte prosím k volebním urnám a podpořte návrat k tradičním hodnotám, nezadlužování státu. Podpořte ty, kteří bojují proti postupné privatizaci státu a morálnímu rozvratu země, o což se snaží Andrej Babiš. Podpořte strany, které pracují na demokratických principech a usilují o konec vlády hnutí ANO, které nám neustále slibuje, že bude líp… Naše země si zaslouží lepší budoucnost!

Přeji vám především pevné zdraví!

Váš Karel Hanzlík
starosta Městské části Praha 16 (Radotín)

Zveřejněno: 30.09.2021 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 3058 x
Vytisknout