Úklid v Radotíně odstartuje 13. dubna

Jarní úklid komunikací v Radotíně odstartuje v týdnu od 13. dubna první etapou v oblasti Rymáně. Pražská šestnáctá městská část přivítá jaro o trochu později, neznamená to však, že by neuklízela, čistící stroje tu dosud oficiálně pracují v režimu zimního úklidu.

V Radotíně se již loni zvětšil plošný rozsah jarního úklidu komunikací, s nímž je současně připravován i pravidelný úklid v průběhu celého roku (vždy podle klimatických podmínek). Úklidový cyklus tady bude mít i letos šest etap, každá z nich bude probíhat jeden týden, z něhož se však dopravní omezení (zákaz zastavení v uklízených ulicích) bude týkat vždy jen úterka a čtvrtka. O potřebě přeparkovat v dané dny vozidla budou informovat jak značky rozmístěné týden předem, tak i bezprostředně před blokovým čištěním rozhlas a lístky vsunuté za stěrače automobilů v dotčených lokalitách.
 

„Výsledná kvalita a rozsah provedeného úklidu do značné míry záleží na disciplinovanosti řidičů parkujících automobilů, aby respektovali dopravní omezení a svoje auta včas přeparkovali. Jakékoliv auto, které zůstane, i když neukázněný řidič bude následně pokutován, překáží a výrazně omezuje možnosti mechanického úklidu čistícími stroji,“ apeluje na občany starosta Karel Hanzlík.

První etapa startuje 13. dubna, poslední končí 22. května. Od 25. května bude opakováním I. etapy, tedy úklidem oblasti Rymáně, již následovat pravidelný cyklický úklid. V ulicích s dopravním omezením bude vždy rezervován pro očistu čas mezi 7.30 a 14.00 hodin.

V nastaveném časovém harmonogramu dochází k prohození pořadí jednotlivých etap oproti minulým rokům, aby se zamezilo kolizi s organizací Memoriálu Aleše Hřebeského naplánovaného na dny 22. až 25. dubna. Den s IZS na náměstí Osvoboditelů letos proběhne až 3. října, tudíž kvůli němu nebude nutné harmonogram dále měnit. Úklid v horní části ulice Otínská bude řešen flexibilně podle toho, jak zde postoupí práce na výstavbě technické vybavenosti.

Stejně jako v minulých letech i letos umožní radotínská radnice občanům on-line sledování vozidel zapojených do jarní očisty, novinkou je, že půjde hned o pětici strojů: dvě multikáry, chodníkový stroj a dva nové čisticí vozy (Johnson, Kärcher). Na adrese http://vozidla.praha16.eu se tak letos každý občan může kdykoli celé jaro podívat na to, kde se právě provádí strojový úklid, a dokonce lze sledovat i to, kde byl prováděn v uplynulých hodinách (v mapě je zakreslena stopa za všemi vozy).  

Technická správa komunikací hl. m. Prahy bude v Radotíně se zákazem parkování čistit stejné ulice jako loni (tedy Pod Klapicí a Vrážskou), a to 28. dubna mezi 8.00 a 15.00 hodin.

Harmonogram čištění komunikací s dopravními omezeními "Jarní úklid 2015" (doc, 15 kB)

Zveřejněno: 08.04.2015 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 1997 x
Vytisknout