Zastupitelstvo schválilo 1,1 milionu korun na volnočasové aktivity

Radotínská radnice už od roku 2005 systematicky podporuje volnočasové organizace, které dlouhodobě pracují především s místními dětmi a mládeží. Květnové zastupitelstvo pro ně schválilo rozdělení částky ve výši 1 114 000 korun. Suma rozdaných prostředků každý rok narůstá, loni činila 1 083 000 korun. Na dotaci dosáhnou také organizátoři kulturních a společenských akcí, které propagují městskou část rozprostírající se na břehu Berounky nejen v rámci hlavního města Prahy, ale v některých případech i v mezinárodním měřítku. V rámci nastavených pravidel je myšleno také na nadějné mladé sportovce či umělce.

Dotační komise, sestavená radou městské části, letos dostala 98 žádostí o finanční podporu, což je o šest méně než v roce 2019. Jednotlivé projekty posoudila a následně doporučila, jestli finanční podporu získají, a pokud ano, tak v jaké výši. Komise vybrala 74 žádostí, které se dočkají prostředků na své akce. Návrh na přidělení dotací nejdříve odsouhlasila rada, poté mu na svém veřejném zasedání 18. května dalo zelenou i Zastupitelstvo městské části Praha 16.

Do procesu schvalování dotací vstoupila také opatření spojená s koronavirovou krizí, která vedla ke zrušení některých akcí nebo jejich přesunutí na nové termíny. Například lakrosový oddíl LCC nevyužije příspěvek radnice na neuskutečněný Memoriál Aleše Hřebeského, ale až na další z plánovaných turnajů, kterým je Frank Menschner Cup. Úspěšné žadatele radnice v nejbližší době vyzve k podpisu dotačních smluv. „Radotínská radnice se tímto způsobem snaží maximálně a smysluplně podpořit programy určené především dětem a mládeži. Udělování dotace a její každoroční navýšení je odrazem dobrého hospodaření městské části a snahy podpořit správnou věc, která má vliv na minimalizaci problémů v oblasti sociopatologických jevů především u dětí a dorostu,“ říká radotínský starosta Karel Hanzlík.
Zveřejněno: 21.05.2020 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 3276 x
Vytisknout