Prezident Petr Pavel navštívil radotínskou Vindyšovu továrnu

Radotín přivítal v pondělí obzvlášť významného hosta, prezidenta České republiky Petra Pavla. Hlava státu přednesla zahajovací projev a poté se zapojila do diskuse v rámci největšího setkání zástupců českého byznysu reVize Česka 2024. „Nesmírně mě těší, že takto velkou akci pro skoro čtyři stovky podnikatelů uspořádala spolu s Hospodářskými novinami úspěšná radotínská rodinná firma Ski a Bike Centrum v bývalé Vindyšově továrně,“ říká Karel Hanzlík, starosta Radotína. 

Většina byznysmenů přitom do Radotína přijela vlakem, a mohla tak ocenit komfort modernizovaného, zcela bezbariérového, nádraží. „Jak vidno, Radotín nežije jen sportem a kulturou, zdejší firma umí také hostit velkou akci pro podnikatele. Ač nejsem byznysmen, děkuji za pozvání na akci, jelikož byla velice zajímavá, v mnoha ohledech inspirativní a zároveň skvěle propagovala Radotín,“ dodává Karel Hanzlík. 

Radotínské setkání předních zástupců byznysu se zabývalo například otázkou, jak pomoci tomu, aby česká věda, výzkum a vývoj vedly k růstu podnikání s vysokou přidanou hodnotou. Věnovalo se také tomu, na co by se měly české firmy zaměřit ve spojitosti s celosvětovou dekarbonizací. Tématem byly rovněž úspěšné startupy, které za pár let své existence vyrostly k miliardovým obratům. 


Vloženo: 21.05.2024 – Pavlína Holá   |   Zveřejněno: 21.05.2024 – Pavlína Holá ; Přečteno 709 x
Vytisknout