Kruh v Koruně se otevřel

vyzadujiStaří známí i nové tváře – díla, která se tu již objevila, ale především zcela nová – s rokem vzniku 2018 – takové bylo slavnostní otevření letošního ročníku Kruhu radotínských výtvarníku, výstavy, která potrvá až (nebo už jen) do pátku 16. listopadu.

 V sobotu 10. listopadu se od páté hodiny odpolední konala vernisáž výstavy prací výtvarníků z Radotína a jeho okolí. Tak jako každý rok ji i letos kratičce uvedl její organizátor a duše celého projektu architekt Ivan Hrbek. Poté předal slovo radotínskému starostovi Karlovi Hanzlíkovi. Ten přivítal tři nové autorky a samozřejmě i všechny ty, s nimiž se pravidelně vítá – pro výtvarnice měl opět růže, pro výtvarníky tentokrát nově lahev vína. Tu první ale dal Ivanu Hrbkovi jako ocenění veškeré jeho práce.

A pak už se salon otevřel pro prohlídku, porovnávání, oceňování a v tento večer hlavně pro setkání umělců, kteří se často potkají jen jednou do roka – právě tady.

vyzadujiO něco klidnější bude výstavní sál po zbytek týdne, v němž je prodejní expozice otevřena. Tak se přijďte podívat – kdykoli mezi 10 a šestou večerní – až do pátku. Přivítá vás oslnivé pivoňkové schodiště!

Fotogalerie z vernisáže

Seznam vystavujících umělců: 

Ivan Albrecht, Luboš Čuta, Helena Hanzlíková, Hana Hlavsová, Ivan Hons, Ivan Hrbek, Dana Hrbková, Monika Hlaváčová – Trunkátová, Merlin Jahodová, Markéta Kolářová – Štuková, Zdeňka Kotěrová, Zdeněk Kostříž, Jan Kratochvíl, Eva Krejčová, Miroslav Kubový, Ludmila Lisá, Věra Mačková, Martin Michalík, Dagmar Patejdlová, Vlasta Pilařová, František Plzák, Dagmar Radová, Leona Rydvalová – Šťastná, Ivana Somogyiová, Jitka Svobodová a LucieT

Zveřejněno: 12.11.2018 – Kateřina Drmlová ; Přečteno 1113 x
Vytisknout