Návštěva z partnerského města

Burglengenfeldští v Radotíně, 1.4.2012Na neděli 1. dubna přislíbila přijet výprava z města Burglengenfeld. A přes svůdnost aprílového žertování burglengenfeldští svůj slib dodrželi. Stejně, jako ti, kdo jim slíbili ukázat radotínské novinky.

V průběhu krátkého odpoledního programu, připraveného a organizovaného Ing. Petrem Binhackem, tak stihli návštěvníci shlédnout oba stupně radotínské základní školy včetně zrekonstruovaných tělocvičen (naposledy je viděli před povodněmi) a nových venkovních sportovišť. Společně s dětským dopravním hřištěm si prohlédli i přilehlou protipovodňovou stěnu, která by napříště vodu ke škole pustit neměla.
Sportovní halu někteří členové německé výpravy navštívili již při jejím slavnostním otevření, tentokrát do ní však zavítali v daleko větším počtu a navíc ji zažili již v plném provozu - právě zde probíhal dvoudenní zumbaton.
V Kulturním středisku v domě U Koruny uvítala návštěvníky klubová scéna, která byla novinkou pro všechny, koneckonců ji dosud neměli možnost vidět ani radotínští, slavnostní otevření měla stále ještě před sebou.
Kromě nově adaptovaných prostor na všechny čekalo v suterénu i malé občerstvení (nápoje a dort) a hlavně komentované promítání snímků Radotína - od toho nejstaršího dochovaného až po samou současnost. Ti, kdo připravovavali jejich výběr (Ing. Petr Binhack, který zároveň připravil a přednesl kometář, Ing. Jaroslav Šindelka a Ing. Irena Farníková), se zaměřili především na objekty a organizace, které hosté měli možnost vidět v průběhu předchozího programu. Tak se například radotínská škola představila jak ve své prapůvodní podobě a po dalších stěhováních, tak i v době povodňové a nokonec s dnešní tváří.

Co dodat na závěr? Bylo to pro všechny zúčastněné příjemné odpoledne uzavřené srdečným pozváním na červnovou návštěvu Burglengenfeldu (pozor - v zájezdu stále zbývá pár posledních míst).

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Zveřejněno: 02.04.2012 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 6533 x
Vytisknout