Partnerské město úspěšně využívá dotace Evropské unie

Zástupci vedení radotínské radnice navštívili ve čtvrtek 14. srpna bavorský Burglengenfeld.

Jde o partnerské město, se kterým Městskou část Praha 16 spojuje více jak 15leté přátelství. Burglengenfeld je velmi úspěšný v oblasti investiční výstavby ve spolupráci s Evropskou unií. Komunikace na toto téma byla také jedním z důvodů návštěvy radotínských představitelů.

Průvodcem radotínské delegace, starosty Karla Hanzlíka, jeho zástupce Miroslava Knotka a tajemníka úřadu Pavla Jiráska, byl tamní starosta Heinz Karg a jeho zástupce Georg Tretter. Seznámení s nejnovějšími projekty předcházela gratulace ze strany radotínské radnice k významnému životnímu jubileu starosty Karga, jeho šedesátým narozeninám. V březnu letošního roku byl Heinz Karg do čela Burglengenfeldu zvolen počtvrté, a to opět na šestileté volební období.

Poslední dva projekty, které byly v Burglengefeldu realizovány, jsou v historickém středu města, nedaleko od budovy radnice. Měšťanský dům ze šestnáctého století stojící naproti radnici město vykoupilo a zabránilo tak jeho likvidaci. Po nákladné opravě, která se uskutečnila pod dohledem památkářů, zde město vybudovalo střešní byty a v přízemí restauraci s terasou.

Školní prostory jsou řešeny velkoryse.

Výstavba probíhá s významnou podporou z fondů Evropské unie.

Starosta Heinz Karg slaví v těchto dnech významné životní jubileum - 60 let (na fotce zprava Georg Tretter, starostové Karel Hanzlík a Heinz Karg, Jitka Kuhtzová, Miroslav Knotek, Pavel Jirásek a Theo Lorenz)

 

 

 

V těsném sousedství náměstí roste druhý projekt, park s malým amfiteátrem, který bude sloužit všem, zejména pak při pořádání populárního Bürgerfestu. Součástí úpravy parku budou i věže přátelství, které budou věnovány francouzskému Pithiviers a Radotínu. Ve věžích (součást bývalého opevnění města) bude stálá informační expozice o partnerských městech.

Prohlídka projektů byla ukončena v největším realizovaném projektu bavorského města Naabtalparku. Bývalá základna Bundeswehru se od počátku 90. let začala měnit na rozsáhlý areál se školou pro 900 žáků, nadstandardní rozměrově i využitím víceúčelovou halu a aquapark s venkovními bazény a největší saunou v okruhu 80 km. Náklady na aquapark dosáhly před dvěma lety částky 600 mil. Kč.

Více záběrů z návštěvy naleznete ve Fotogalerii.

Zveřejněno: 20.08.2008 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 6731 x
Vytisknout