Plány na rok 2016-2017

Spolupráce mezi partnerskými městy Radotínem a hornofalckým Burglengenfeldem pokračuje i letos. Rok 2017 navíc bude významný a plány oslav se již rodí.

Tibetská vlajka na radotínské radnici, 10.3.2016Ve čtvrtek 10. března na radotínské radnici zavlála tibetská vlajka jako symbolická podpora tibetského lidu, který žije pod nadvládou Číny (letos tomu bylo již 57 let, kdy místní proti okupantům povstali). Vše v atmosféře nově uzavřeného svazku mezi Prahou a Pekingem. 


Tento den však byl letos významný ještě z jednoho pohledu – upřesňovaly se plány v rámci partnerství mezi 16. pražskou městskou částí a bavorským městem na řece Nábě. A to nejen na letošní rok, ale i na ten příští, jenž bude velevýznamný: čtvrtstoletí spolupráce nejen s Radotínem, ale také se saským Johanngeorgenstadtem a 40 s francouzským Pithiviers.

Němečtí hosté si poprvé od kompletního dokončení prohlédli a obdivovali rozkvétající Místo u řeky s informačními tabulemi, kde i Burglengenfeld má své nezastupitelné místo. Zajímali se o financování tohoto projektu, mlýny na Radotínském potoce a plánovanou výstavbu nové lávky přes Berounku.

Návštěva z Burglengenfeldské radnice v Radotíně, 10.3.2016 Návštěva z Burglengenfeldské radnice v Radotíně, 10.3.2016 Návštěva z Burglengenfeldské radnice v Radotíně, 10.3.2016 Návštěva z Burglengenfeldské radnice v Radotíně, 10.3.2016

Starosta Městské části Praha 16 Mgr. Karel Hanzlík na místě zmínil i projekt, s nímž radnice zásadně nesouhlasí a „lobujeproti němu na úrovni hlavního města i na Ministerstvu dopravy: splavnění řeky až do Berouna a vytvoření plavební dráhy (kanálu), která by znehodnotila poslední přírodní místa v jinak intenzívně hospodářsky využívané údolní nivě. 

Milí hosté nebyli ochuzeni ani o zastávku u výstavby etapy A Centra Radotín v ulici Na Betonce, která je rovněž velmi zaujala – i u nich probíhá přeměna „brownfields“ na nové, městu přínosné a zkultivované lokality. 

Další program byl již čistě pracovní a zaměřený na plán akcí na letošek i prvotní výhled do roku 2017. V květnu se vše dopiluje na německé půdě. 

Další snímky ve fotogalerii
Zveřejněno: 14.03.2016 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 5902 x
Vytisknout