Zpívala pro přátelství

Koncert přátelství, 11.11.2012Kdo? Sopranistka Markéta Mátlová. Ale tentokrát nejen zpívala, ale předvedla i své herecké umění. A nadchla všechny, kterým se podařilo se dostat do sboru ČCE Na Betonce. Představitelé Radotína a spřáteleného města Burglengenfeld si nemohli přát lepší tečku za letošními oslavami dvacetiletého výročí partnerství.

Koncert přátelství, 11.11.2012Starostové obou měst se koncertu nejen zúčastnili, ale také zde promluvili o vzájemných vztazích, o odlišnostech obou míst i o tom, co je spojuje. Pak již přenechali taktovku pozdního odpoledne Markétě Mátlové, která za intuitivního a přitom přesného doprovodu klavíristy Petra Malínka předvedla v osmi písních rozsah svého mistrovství, v jedné z nich navíc prokázala, že má i velmi dobrou dramatickou průpravu.

Verdi, Weber, Bernstein, Dvořák, Mozart - kontrasty stylů a nálad strhly úplně všechny. Dlouhým potleskem si pak vyžádali přídavek - a opět za něj bouřlivě poděkovali.

To však nebylo vše - v patře kostela byla navíc připravena výstava věnovaná Burglengenfeldu, ta je ostatně k vidění i nadále.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Zveřejněno: 13.11.2012 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 5958 x
Vytisknout