• Festival Letní slunovrat

  15.06.2022 / Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR), který plánuje kultivování celého území v okolí soutoku Berounky s Vltavou, zve všechny (nejen) zájemce o projekt Soutok na „Letní slunovrat“ - festival umění a přírody pod Radotínským mostem.
 • Soutok čeká na svou proměnu

  12.02.2020 / Už několik let trvají debaty o tom, že se území v okolí soutoku Berounky s Vltavou dočká zásadní proměny. Od dříve zvažovaných jezer se upustilo, následovaly úvahy o příměstském parku a dnes existuje šance, že zde bude krok za krokem vznikat moderní příměstská krajina spojená s volnočasovými aktivitami.
 • Diskutovalo se o budoucí podobě břehu Berounky

  14.05.2015 / Městská část Praha 16 uspořádala 12. května diskusní večer za účasti projektantů a odborníků-hydrogeologů na aktuální téma budoucí podoby lokality mezi Berounkou a ulicí Výpadová, kde byla historicky plánovaná tzv. Radotínská jezera.
 • Sportovně rekreační areál Radotín

  30.04.2015 / Městská část Praha 16 zve občany na diskusní večer na téma Sportovně rekreační areál Radotín (bývalá tzv. Radotínská jezera), který se uskuteční dne 12. května od 17 hodin v Kulturním středisku Radotín, náměstí Osvoboditelů 44/15.
 • Jak to bude s jezery?

  18.08.2014 / Z podnětu Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy vznikla pracovní skupina složená ze zástupců Zastupitelstva hl. m. Prahy a Městských částí Praha – Zbraslav a Praha 16. Ta bude řešit oblast jezer na levém břehu Berounky.
 • Kauza Radotínská jezera

  05.08.2014 / Na základě kompromisního návrhu územního plánu připraveného radnicí Prahy 16 a pod tlakem radotínské veřejnosti zrušil Magistrát hl. m. Prahy na zasedání pražského Zastupitelstva dne 20.6.2013 projednávání původního návrhu územního plánu.
 • NE změně územního plánu

  03.10.2012 / Městská část Praha 16 se postavila proti navrhované změně územního plánu v oblasti plánovaných Radotínských jezer. Naopak připravuje vlastní podobu celé oblasti, která by měla prostor zkultivovat a přiblížit zpět k přírodě.
 • Další vývoj kolem jezer

  24.05.2012 / V lednu jsme zde informovali o problémech s přípravou výstavby jezer na soutoku Berounky a Vltavy. Zástupci Městské části Praha 16 nyní projednávali stav přípravy jejich budoucí výstavby s vrcholnými představiteli hl. m. Prahy.
 • Co se ví o jezerech

  13.01.2012 / V souvislosti s plánovanou změnou územního plánu hl.m. Prahy se dostaly do popředí zájmu ekologických skupin a skupiny občanů otázky plánování a realizace jezer na soutoku Berounky a Vltavy.