Na parkovišti u Alberta bude více míst pro celodenní stání

Od dnešního dne se změnil režim parkování na náměstí Osvoboditelů u obchodního centra, radnice tak vychází vstříc místním obyvatelům. Většinu plochy bylo možné až doteď využít ke stání maximálně na dvě hodiny, během pracovního týdne, v době od 8 do 16 hodin, navíc s parkovacími hodinami za předním sklem vozidla. Pouze malá část byla určena k celodennímu odstavení auta. Od dnešního dne přibylo více míst, na nichž řidiči nemusí sledovat dobu stání.

V posledních několika měsících došlo v centru Radotína k dopravním opatřením, jejichž důsledkem bylo snížení počtu parkovacích míst určených k delšímu stání. Například odstavná plocha v blízkosti přejezdu nyní slouží stavbařům, kteří pracují na rekonstrukci železnice, a pro autobusy městské hromadné dopravy. Nový systém by měl obyvatelům z náměstí Osvoboditelů, ulic Prvomájová a Na Betonce ulehčit situaci s parkováním vozů.

V praxi to tedy nově vypadá tak, že pás parkovacích míst vpravo od vjezdu na parkoviště je určen pro krátkodobé stání. Parkování „na kotouč“ bude tedy v pruhu u zeleně co nejblíže obchodům. Základní provozní doba je pondělí až pátek 8-16 hodin maximálně na 2 hodiny. Způsob stání upravuje dopravní značka „Parkoviště s parkovacím kotoučem“, která nese označení IP13b. Podle ní platí povinnost, že řidič musí ve vozidle umístit parkovací kotouč a nastavit na něm dobu začátku stání. Zbytek míst na parkovišti není nijak časově omezen.

IP13b Úprava dopravního značení na náměstí Osvoboditelů, 9.10.2020 Úprava dopravního značení na náměstí Osvoboditelů, 9.10.2020 Úprava dopravního značení na náměstí Osvoboditelů, 9.10.2020

Zveřejněno: 09.10.2020 – Eva Javorská ; Přečteno 593 x
Vytisknout