Starostové dohodli plán oslav

Návštěva nových jeslí v Burglengenfeldu, 1.2.2012V těchto dnech uplyne 20 let od chvíle, kdy byla podepsána smlouva o partnerství mezi Radotínem a Burglengenfeldem. Letošní rok proto bude bohatý na společné programy v obou městech.

Ve středu 1. února bylo při pracovním obědě v bavorském městě ujednáno, jak důstojně oslavit společné významné výročí. Jednání pod taktovkou starostů Mgr. Karla Hanzlíka a Heinze Karga přineslo jasné závěry: společně bude uskutečněna větší oslava v obou městech – v srpnu v Bavorsku (jako součást tamějšího „Bürgerfestu“) a v říjnu v Čechách (v rámci Havelského posvícení). Začátek letošních kontaktů přitom začne mnohem dříve, a to dvěma zájezdy. Již 1. dubna zavítají do Radotína členové spolku a odpoledne stráví prohlídkou všeho nového, co ještě neviděli. Naopak česká výprava bude vítána v květnu na celodenním výletě uskutečněném v rámci cyklu zájezdů pro seniory, jehož součástí bude mj. prohlídka hradu a dalších historických míst malebného města rozkládajícího se na obou březích řeky Náby (Naab).   

Pouto mezi městy se zrodilo 17. února 1992 a „otci zakladateli“ byli na české straně dlouholetý starosta Ing. Jiří Holub a loni zesnulý doc. Dr. Ing. František Vláčil, CSc., na německé starosta Heinz Karg (ve funkci již čtvrté 6leté volební období) a jeho dnešní 2. zástupce, Georg Tretter.
Ing. Pavel Jirásek

Návštěva nových jeslí v Burglengenfeldu, 1.2.2012 Návštěva nových jeslí v Burglengenfeldu, 1.2.2012 Návštěva nových jeslí v Burglengenfeldu, 1.2.2012 Schůzka 1.2.2012 v Burglengenfeldu

Zveřejněno: 06.02.2012 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 7153 x
Vytisknout